Sprawdzian po omówieniu lektury mały książę

Pobierz

Odczucia Małego Księcia po podróżach - Mały Książę zrozumiał, jak bardzo kocha swoją różę, a także dowiedział się wielu informacji na temat ludzi.. Mały Książę to główny bohater książki Antoine Saint-Exupery'ego.. W momencie bardzo trudnym - bo Mały Książę powstał w roku 1943, a zatem w czasach II wojny światowej - .Główne wątki Małego księcia W utworze Antoine'a de Saint-Exupéry'ego "Mały Książę" można wyróżnić trzy wątki: 1.. Zrób test i się przekonaj!. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. U góry znajdziesz quiz Mały Książe.Mały Książe - przetestuj swoją wiedzę.. Mały książę - Lektury - Język polski dla Klasa II Gimnazjum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Mały Książę dociera na Ziemię, ale ląduje na pustyni.. 277 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Autorem książki "Mały Książę" jest: .. Kartkówka z wiadomości o lekturze "Mały Książę" GR B. 1.. Rozprawka z "Małego Księcia".. Opisz własnymi słowami jedno z takich spotkań (do 10 zdań).. Test z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1. w przybliżeniu tak duża jak Ziemia.. Zwiedził dużo planet, ale na żadnej nie znalazł bratniej duszy.. Kto jest .Witaj na stronie Quizz.pl.. Że baranek zjadł różę.. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Myśli więc, że nasza planeta nie jest zamieszkała..

...Test z lektury Mały Książe.

Że Mały Książę nie dotarł na planetę.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?. Planecie zagrażały: dęby.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. 1.Test dotyczący lektury "Mały Książę" Antoine de Saint - Exupery jest przeznaczony dla uczniów klasy II gimnazjum.. Wątek realistyczny - związany z losami Pilota, który zmuszony jest awaryjnie lądować na Saharze i zdany wyłącznie na siebie, podejmuje próby naprawienia samolotu.Charakterystyka Małego Księcia.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Pobierz (doc, 29,5 KB) Podgląd treści.. żadna roślina nie stanowiła zagrożenia.. - Róża przyznała się, że była nie mądra, przeprosiła chłopca, a także życzyła mu szczęścia.Sprawdzian z treści lektury "Mały Książę" Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1.. Podróże Małego Księcia.Myślisz, że znasz lekturę "Mały Książę"?. Ulubionym zajęciem Małego Księcia było: wąchanie polnych kwiatów.. III Mały Książę podczas swojej podróży spotkał wielu różnych ludzi.. Dodaj quiz.Moje rozważania na temat przyjaźni i miłości po lekturze "Małego Księcia" A. de Saint-Exupery'ego "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery'ego; Ciąg dalszy ,,Małego Księcia"..

Test po omówieniu Małego Księcia.

Zanim Mały książę wylądował na Ziemi odwiedził : a) pięć innych planet b) sześć innych planet c) siedem innych planetrazy Mały Książę na dzień mógł oglądać zachody słońca?. V Zredaguj zaproszenie, w którym zachęcisz wybranego bohatera lektury do odwiedzenia naszej szkoły.. Sprawdź swoją znajomość fabuły Małego Księcia.. Mały Książe - konkurs z treści 6 (2010-02-22) Konkurs z treści "Małego Księcia" to zbiór 81 pytań w dokładny sposób sprawdzający znajomość lektury.. TEST Z LEKTURY: Mały Książę.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Książka "Mały Książę" A. de Saint Expury wydana w roku 1943 przetłumaczona została na ponad 170 języków, dzięki czemu zyskała zasłużone miejsce wśród klasyki światowej literatury.. Planeta Małego Księcia była: bardzo mała.. średniej wielkości.. 2 Mały Książę opuścił planetę, którą zamieszkiwał, ponieważ A. czuł się na niej samotny B. zgasł ostatni czynny wulkan i chłopiec nie był na niej potrzebny.Jest sposobem sprawdzenia wiedzy po omówieniu lektury.. Pytania są szczegółowe.. O co do tej pory boi się opowiadający/narrator?. 5.Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. Wszyscy dorośli na odwiedzanych planetach byli tak skupieni na sobie albo na swojej pracy, że w ogóle nie zwracali uwagi na innych ludzi.Mały Książę opuścił swoją planetę przy pomocy: a) żmii b) samolotu c) wędrownych ptaków 12. oglądanie zachodów słońca..

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.8.

Jak długo Mały Książę pozostawał na Ziemi.. Kim jest narrator utworu.. W jaki sposób Mały Książę uciekł ze swojej planety?. Skomentuj.. Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.Mały Książę podróżował po świecie, by znaleźć przyjaciela.. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. 48 - 1 pkt.. Kartkówka z wiadomości o lekturze "Mały Książę" GR A.. Obiecuje też, że jeżeli tylko chłopiec zapragnie wrócić do siebie, ona mu to umożliwi.. Autor przedstawia go jako chłopca o jasnych włosach i poważnych oczach.. Udostępnij.. Mały Książę zawsze nosił szalik o złocistym kolorze i często miał na sobie zielony kombinezon.. Rozpoznaj lektury szkolne po trzech bohaterach,.. Masz świetny pomysł na quiz?. Jak wyglądało rozstanie róży i Małego Księcia?. Składa się on z 5 części - sprawdza znajomość lektury, umiejętność analizy tekstu poetyckiego, umiejętność rozumienia tekstu epickiego, redagowanie zaproszenia, redagowanie rozprawki.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Wybierz test z rozdziału Mały książę lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Gimnazjum..

Lektura pozornie ...Język polski, Sprawdziany i testy Test z lektury Mały Książę.

Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!Test Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II.. Pierwsze stworzenie spotkane przez Księcia na Ziemi to: a) lis b) żmija c) lotnik 13.. Że Mały Książę już o nim zapomniał.. Jesteś w XX wieku!. 1 Wymień codzienne czynności Małego Księcia na jego planecie.. Rozwiąż test!Rozwiąż test składający się z 18 pytań, który w szybki sposób pokaże jak bardzo gotowy jesteś na sprawdzian z lektury.. W czasie swojej wędrówki po Ziemi Mały Książę wiele się uczy.W śród lektor, które według mnie powinniście przeczytać przed egzaminem ósmoklasisty jest "Mały Książę".. Wyjaśnij też, jaki stosunek miał on do swojej pracy.. W tym odcinku przybliżam wam pojęcie paraboli oraz w.Mały Książę .. Gdy Książę spotkał na pustyni kwiat, o co się go zapytał?. Bohater zamieszkiwał asteroidę B-612.Sprawdzian po omówieniu lektury mały książę 17 września 2020 01:42 Pomoce Naukowe Wystąpienia publiczne - Cykl ćwiczeń dla szkoły podstawowej i gimnazjum.Lista wszystkich streszczeń - - MATEMATYKI:.c.Pomocyy ; / pytania na temat książki "mały książę" Pyt..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt