Sprawdzian historia 2 liceum europa i nowy świat

Pobierz

Notatka dla prowadzącego: Przed rozpoczęciem pracy z audiobookiem, możesz skorzystać z przygotowanego scenariusza lekcji, który pokazuje, jak wdrożyć materiały multimedialne w tok lekcji.Wielkie Odkrycia Geograficzne (2) 1492 - droga do raju - FILM (fragment) Przemiany społeczno gospodarcze w XVI wieku.. Rozpocznij test.Eduelo zawiera ponad 22 tysiące zadań i filmów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych.. A. kongregacją.. Poszczególne części serii mają swoje podstrony Część 1.. Historia - Zrozumieć przeszłość, część II - Czasy nowożytne .. europa i nowy swiat, okresl przedzial czasu w ktorym powstala kazda z map odnoszac sie do dat najwazniejszych odkryc geograficznych, poznac przeszlosc 2, wielkie odkrycia geograficzne.. 8.Test Renesansowa Europa Test Renesans w kulturze polskiej Test Reformacja w Niemczech Test Reformacja Europy Test Katolicy przeciwko protestantom Test Zróżnicowanie religijne i kulturowe Rzeczpospolitej Test Państwo demokracji szlacheckiej Test Polska i Litwa za panowania Jagiellonów Test Zmiany gospodarki i społeczeństwa polskiego w XVI w.Witaj na Sprawdziany 24 - największej bazie sprawdzianów, testów, książek nauczyciela i odpowiedzi.. nowa era zrozumieć przeszłośćŚwiat i Polacy na początku XX wieku.. Miejsce obrad kongresu.. Sprawdzian z WOS-u klasa 8 dział 6 - Sprawy międzynarodowe - Dziś i jutro - Nowa Era; Sprawdziany i testy z liceum Język polski.Narodziny nowożytnego świata, test z historii..

Europa i świat w epoce odrodzenia.

Europa i Nowy świat , Klasa 2 , Poznać przeszłość ZP , Historia , Reforma 2017 Szkoły ponadpodstawowe , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plEuropa po kongresie wiedeńskim.. .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Ma ktoś sprawdzian z historii klasa 2 liceum Europa I Polska w XI - XIV w. ?. Jerzy Pachlowski.. Ważne pojęcia: Mezoameryka - tereny od środkowego Meksyku do północnej Panamy.. Powstanie listopadowe - wojna polsko-rosyjska 1831 r. Wielka Emigracja.. Polecenie 1.. Wiosna Ludów w Europie.. Kontrreformacja 1.. Zamieszkiwali Amerykę Południową i byli mistrzami w budownictwie wysokogórskim, zakładając w Andach miasta (np. Machu Picchu), budując drogi na wysokości ponad 2 .POWTÓRZENIE.. Nowe ideologie pierwszej połowy XIX wieku.. Uwaga!. Francuski mąż stanu, jeden z głównych twórców ponapoleońskiego ładu w Europie.. Sprawdzian historia klasa 7 - test z całego podręcznika; Sprawdzian historia klasa 7 dział 1 - Europa po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 2 - Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim; Sprawdzian historia klasa 7 dział 3 - Europa i świat po Wiośnie LudówTEST Kongres wiedeński.. Reformacja 1.. Miesiąc, w którym kongres rozpoczął obrady.. C. dostarczenie do Europy nowych roślin, m.in. kukurydzy, pomidorów i papryki..

test > Europa i świat w epoce odrodzenia.

Państwo, które objęło przywództwo w Związku Niemieckim.Sprawdziany • NOWA ERA • pliki użytkownika malgorzatka17 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Punktacja str. 2.JPG, Punktacja str. 1.JPGA.. noc świętego Bartłomieja.. Rewolucja przemysłowa.. Stary Świat w Nowy Świat.. Majowie - zamieszkiwali półwysep Jukatan (od dzisiejszego południowego Meksyku po Salwador); podstawową jednostka społeczną był klan na czele z naczelnikiem wywodzącym się z rodzimej arystokracji; Majowie .Autor Cywilek Opublikowano 16 sierpnia, 2020 16 sierpnia, 2020 Kategorie Wielkie odkrycia geograficzne Tagi europa i nowy swiat, poznac przeszlosc 2, wielkie odkrycia geograficzne, wskaz elementy konstrukcyjne karaki ktore byly twoim zdaniem najwazniejsze podczas wyprawy oceanicznej1.. Europa i Nowy Świat DRAFT.. Polacy wobec rewolucji r. w Rosji.. Odkryć i zniszczyć.. 535640600Sprawdzian z historii dla klasy 7 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "Europa i świat po Wiośnie Ludów".. Układ treści jest zgodny z serią podręczników, z których uczę - "Zrozumieć przeszłość.". Akt supremacji

edykt .EUROPA I NOWY ŚWIAT - klasa II B. 3 minutes ago by ..

Europa i nowy świat - powtórzenie.

Wyjaśnij, do jakich wydarzeń, osób i zjawisk odnoszą się poniższe umowne pojęcia: polski Piemont, risorgimento, wyspa‑klucz, depesza emska,W dzisiejszym filmie omówimy dział ,, Europa i nowy świat i Epokę Odrodzenia" Z prośbami o notatki piszcie na tym koncie na instagramie - .Sprawdzian z historii klasa 7 dział 3 - Europa i świat po Wiośnie Ludów .. Europa i nowy świat - praca klasowa.Klasa 7 Historia.. Polskie ugrupowania polityczne wobec przewidywanego konfliktu zbrojnego w Europie.WIELKIE ODKRYCIA GEOGRAFICZNE - audiobook.. Starożytność.. Kultura i sztuka renesansu 1.. Skutki wielkich odkryć geograficznych 1.. Europa i świat w epoce odrodzenia.. Kultura i sztuka renesansu.. Historia - notatki z lekcji.. Wydawnictwa Nowa Era.. Uzupełnij tabelę 1. jurek_dutkiewicz_18954.. Zamieściłam tu krótkie notatki z lekcji.. Zamieszczam materiały dla uczniów II klasy LO, którzy wybrali historię jako przedmiot rozszerzony.. Mają one Wam pomóc, ale nie zwalniają z obowiązku notowania czy czytania podręcznika.. Zainteresowanych prosze o kontakt w wiadomosci .. Hiszpania podjęła wyprawy odkrywcze później niż Portugalia, gdyż do schyłku XV w. była ogarnięta wojną domową.. 27 pytań Historia sweetfocia12.. Ziemie polskie po kongresie wiedeńskim..

Geneza I wojny światowej.

Przerwij test.. Średniowiecze .Testy - Historia - Nowa era - Śladami przeszłości 2 Zamieszczam tu testy z historii do klasy 2 gimnazjum :) .. D. rozprzestrzenianie się wśród rdzennej ludności Nowego Świata chorób z Europy.. Geneza powstania listopadowego.. Proszę pamiętać, że obowiązuje Was zarówno treść podręcznika jak i treści przekazywane przez nauczyciela podczas lekcji.Europa i świat w II połowie XIX wieku (lekcja powtórzeniowa) Polityczny podział Europy, ok. 1890 r. domena publiczna.. To nowoczesne narzędzie edukacyjne dla pokolenia zawsze online.II LO Poziom rozszerzony.. Pytanie 1 /30.. D. rozprzestrzenianie się wśród rdzennej ludności Nowego Świata chorób z Europy.. Indeks nazw 1.. Rewolucja r. r. w imperium rosyjskim.. Stare Liceum.. Śladami przeszłości.. Stary Świat - stworzenie kolonii w Ameryce, południowo-wschodniej Azji, - poszerzenie rynków zbytu dla europejskich produktów, - import surowców do Europy (srebro, złoto),GG .. Wskaż pojęcie nie związane z historią reformacji we Francji.. Wybuch powstania listopadowego.. Rozdziały audiobooka: Nowy Świat.. Jego stan jest idealny, wyglada jak nowy.. Na pewno nie trafiłeś tu przypadkiem!. Jedna z głównych zasad nowego porządku w Europie.. Europa i świat w epoce odrodzenia.. Reformacja i kontrreformacja w Europie (1) Reformacja i kontrreformacja w Europie (2) Potęgi europejskie w XVI wieku.. 6.Sprzedam podrecznik ,,Poznać przeszlosc: Europa i swiat" do historii dla uczniow liceów i techników.. Sytuacja polityczna w Europie w XV wieku 1.. Zadanie 5.1/5.Europa i Nowy Świat.. przywożenie niewolników do Nowego Świata i wykorzystywanie ich do pracy na plantacjach.. Pewnie potrzebujesz jakiegoś gotowca na jutrzejszy sprawdzian albo odpowiedzi, żeby szybko napisać test i zgarnąć dobrą ocenę.a) Nowego Świata (b) Hiszpanie, (c) Portugalczycy, (d) Anglicy, (e) Francuzi i Holendrzy, (f) czarni niewolnicy, (g) Afryki.. W XVI w. papież zreformował wykorzystywaną do walki z innowiercami instytucję sądowniczą, zwaną (0-1 p.).


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt