Streszczenie rozdziału ania z zielonego wzgórza

Pobierz

Wpadła do kuchni i, rzuciwszy się na sofę, ukryła twarz w dłonie.Ania z Zielonego Wzgórza Część I-sza: Pochodzenie cykl Ania z Zielonego Wzgórza: Wydawca Wydawnictwo M. Arcta Data wydania 1921: Druk Drukarnia »Dziennika Polskiego« Miejsce wyd.. Zawołała swoją wychowanicę, a dziewczynka wbiegła radośnie do pokoju.Miałam to rok temu:) streszczenie: Ania zaprosiła Dianę na podwieczorek.Pomyłkowo zamiast soku malinowego podała przyjaciółce wino i Diana upiła się.Matka dziewczynki uznała,że Ania naumyślnie spiła jej córkę i zabroniła Dianie widywać się z przyjaciółką.Nie pomogła nawet interwencja Maryli.Lucy Maud Montgomery - ,,Ania z Zielonego Wzgórza".. Przy śniadaniu dziewczynka zachwalała jak piękny jest świat.. Jesteś w: Ania z Zielonego Wzgórza Losy Ani Shirley Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim.. Niestety z czasem Mateusza (mającego już 60 lat), zaczęły opuszczać siły.Przydatność 70% Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie.. 562 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 9475 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Maryla i Mateusz Cuthbert od lat żyli tylko we dwójkę i sami prowadzili gospodarstwo.. Pewnego dnia zdecydowali jednak, że potrzebna jest im jakaś pomoc.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie.. Rozpocznij test.. Z zadumy wyciągnęła ją Maryla wołająca na śniadanie.Streszczenie drugiego i trzeciego rozdziału "Ani z Zielonego Wzgórza"..

Lucy Maud Montgomery - Ania z Zielonego wzgórza.

Pewnego ciepłego czerwcowego popołudnia Mateusz Cuthbert wybrał się na peron aby odebrać chłopca, przysłanego z Domu Sierot.. Od jego siostry, Maryli, dowiedziała się, że zmierza na dworzec po małego chłopca, którego adoptowali z sierocińca za pośrednictwem pani Spencer.Ania z Zielonego Wzgórza (STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE) LivvLevries 4 lata temu.. Niestety z czasem Mateusza (mającego już 60 lat), zaczęły opuszczać siły.Ania z Zielonego Wzgórza - test.. Po śniadaniu trzeba jednak było zabrać się do wyjaśniania sprawy.. Zachwycała się piękną wiśnią pokrytą białym kwieciem.. Streszczenie utworu.. .Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - .Ania z Zielonego Wzgórza - Lucy Maud Montgomery - streszczenieOdcinek poświęcony jest przygodom 11-letniej dziewczynki - Ani Shirley, która trafia do Avonlea.Ania z Zielonego Wzgórza streszczenie.. Urodziła się w rodzinie nauczycielskiej.. Zdumienie pani Małgorzaty Linde.. Z okna swej facjatki podziwiała piękny krajobraz otaczający ten dworek i żałowała, że już więcej go nie zobaczy.. Pani Małgorzata była przekonana, że Mateusz Cuthbert .Ania wstała rano z przedświadzczeniem, że to jej ostatni dzień na Zielonym Wzgórzu.. Akcja rozgrywa się w 1908 roku na kanadyjskiej wyspie Prince Edward.. Po opowiedzeniu historii swej choroby, spytała Marylę o adoptowaną dziewczynkę..

Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie szczegółowe.

Posted on 18 stycznia 2014 by admin Pewnego ciepłego czerwcowego popołudnia na Zielone Wzgórze zamieszkiwane przez Marylę i Mateusza Cuthbertów przyjechała mała sierota, która nazywała się Ania Shirley.Deszcz lał potokami od rana do zmierzchu, i Ania nie wydaliła się ani na chwilę z Zielonego Wzgórza.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorce, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Losy Ani Shirley , streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studia.. Warszawa: Tłumacz Rozalia Bernsztajnowa: Tytuł orygin.. Po krótkiej chwili Ania powróciła zalana łzami.. Sprawdź, co zapamiętałeś z książki Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. Skomentuj.. Ania z Zielonego Wzgórza - krótkie streszczenie; L. M. Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza" - streszczenie; Streszczenie lektury: ,,Ania z Zielonego Wzgórza".Świt nad Zielonym Wzgórzem Rano po przebudzeniu Anię zachwycił widok kwitnącej wiśni za oknem oraz pięknego krajobrazu.. Pewnego popołudnia siedziała przy oknie, a jej mąż, Tomasz, siał brukiew na pagórku..

Przedstawiamy krótkie streszczenie tej lektury szkolnej.

Pewne czerwcowego popołudnia na Zielone Wzgórze, gdzie mieszkali Maryla i Mateusz Cuthbert przybyła mała sierota o imieniu Anna Shirley.. Podzieliła się swymi spostrzeżeniami z Marylą, jednak kobieta kazała jej ubrać się i zejść na śniadanie.. Maryla przyznała, że polubiła Anię, dzięki której ich dom nabrał życia.. Podobne działy.. Quiz w Poczekalni.. Lektury szkolne.. Na Zielonym Wzgórzu, w małym miasteczku Avonlea, mieszkało pewne rodzeństwo.. Anne of Green Gables: Źródło Skany na Commons: Inne Cała część I-szaFilm oparty na klasycznej powieści L.M.. Po przyjeździe Mateusza, Maryla była zaskoczona, że dzieckiem, które ze sobą przywiózł nie okazał się oczekiwany chłopiec ale .Ten test dla tych co nieznaja książki jest trudny ;) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera(Kliknij aby rozwinąć opinię) ANIA W KRAINIE PRZYGÓD ,,Ania z Zielonego Wzgórza" to jedna z tych książek, które od lat uwielbiane są zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, nie tracąc nic ze swej atrakcyjności i uroku, chociaż zmieniają się czasy i czytelnicy także się zmieniają.. Tak zaczęło się życie Ani na Zielonym Wzgórzu.. przywiązać się do okolicy więc postanowiła zostać w domu.. Maryla i Mateusz Cuthbert od lat żyli tylko we dwójkę i sami prowadzili gospodarstwo.. W poniedziałek po południu Maryla wysłała ją w jakiejś drobnej sprawie do pani Linde..

... Spróbuj odświeżyć swoją wiedzę czytając streszczenie.

"Ania z Zielonego Wzgórza" - streszczenie w pigułce Pewnego dnia wścibska Małgorzata Linde dostrzegła na drodze sąsiada, Mateusza Cuthberta, który zmierzał do miasta.. Dorota 5 lat temu.. Ania z Zielonego Wzgórza.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Początki jednak wcale nie były proste.Kiedy pani Linde zjawiła się na Zielonym Wzgórzu, Ania była w sadzie.. Na Zielonym Wzgórzu, w małym miasteczku Avonlea, mieszkało pewne rodzeństwo.. Maryla zganiła ją za gadulstwo, więc jedli w milczeniu.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Nie chciała jednak wyjść na zielone wzgórze, gdyż nie chciała się w nim zakochać, wiedząc, że prawdopodobnie będzie musiała wrócić do sierocińca.Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie utworu Lucy Maud Montgomery - strona 3.. Ogólna wiedza literacka .Książka "Ania z Zielonego Wzgórze" napisana przez Lucy Maud Montgomery zdobyła uznanie na całym świecie.. Mimo iż od jej premiery minęło już ponad sto lat, dzieło Lucy Maud Montgomery wciąż .. Maryla szykowała wszystko do drogi, Mateusz czuł się niewyraźnie z powodu odjazdu dziewczynki.Rankiem Ania podziwiała piękno zielonego wzgórza, na którym mieszkali.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wymyśla pierwsze imiona dla roślin, pojawia się Królowa Śniegu i Jutrzenka.. Gdy dotarł na stację kolejową nie widział chłopca tylko małą, rudą dziewczynkę w połatanej sukience i starym kapeluszu.Całe zamieszanie miało zostać szybko rozwiązane i Ania miała wrócić do domu dla sierot, a na jej miejsce miał zostać wysłany chłopiec.. Urzekający świat Avonley "Ania z Zielonego Wzgórza" to opowieść o rudowłosej dziewczynce, która zostaje zaadaptowana przez rodzeństwo.Przydatność 50% ''Ania z Zielonego Wzgórza'' streszczenie.. Jej .Test z lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. Na Zielonym Wzgórzu żyło starsze rodzeństwo: Maryla i Mateusz.. Jednak gdy Maryla usłyszała smutną historię dziewczyny, postanowiła, że Ania zostanie u nich.. Udostępnij.. Skomentuj.. Ania (Megan Follows) jest sierotą przygarniętą przez Mateusza (Richard Farnsworth) i Marylę Cuthbert (Colleen Dewhurst), którzy mylnie spodziewają się, iż jest ona chłopcem potrzebnym do pracy na farmie"Ania z Zielonego Wzgórza" streszczenie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt