Quo vadis test z lektury trudny

Pobierz

Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.. 92 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) panoramicznie przedstawił obyczajowość rzymską.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Henryk Sienkiewicz.. Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Eduelo zawiera ponad 22 tysiące zadań i filmów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych.. Jak dobrze znacie zwierzęta opisane w książce Adama Wajraka "Wielka księga prawdziwych tropicieli"?. Sprawd ź .Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Sprawdź się!. TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna National Geographic Learning .Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Lew, czaro.. Która różowa postać z bajek idealnie .. "Quo vadis" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący (wersja A), plik: -quo-vadis-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy-wersja-a.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!.

Kto napisał ,,Quo vadis"?

Z prośbą o radę, jak zdobyć dziewczynę zwraca się do Petroniusza.. To nowoczesne narzędzie edukacyjne dla pokolenia zawsze online.Najbardziej kompletny test z lektury Quo Vadis jaki znajdziesz w sieci.. Główne wydarzenia w Quo vadis Ustawianie w kolejności.. Rozwiązanie.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Bolesław Prus.K G1 test.. Sprawdźcie się ;) Jest to test składający się z pytań zamkniętych.. Test składa się z 28 pytań.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Wielka księga prawdziwych tropicieli .. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. b) skupił się głównie na architekturze rzymskiej.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Quo Vadis, poziom trudnyHenryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. odpowiedź: Postacie fikcyjne z "Quo vadis" to: Ligia Kallina, Marek Winicjusz, Ursus, Glaukus.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. 1) Chrześcijanka, patrycjuszka i ukochana Winicjusza to?. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Świtezianka, poziom trudny"Quo vadis" jak dobrze znasz?. Skomentuj.. d) szczegółowo opisał topografię Imperium Rzymskiego.. Rzutnik podłączony do komputera, ekran.Wiadomości na sprawadzian z lektury " Quo Vadis " 2014-12-15 14:32:20 Mam kilka pytań dotyczących lektury ' Quo vadis ' 2010-03-02 20:10:57 Mam jedno pytanie co do lektury ,, Quo vadis '' 2010-03-03 19:23:17Literatura Test z lektury "Quo vadis" - poziom trudny .Quo vadis-opracowanie lektury..

... II - sprawdzian z lektury.

I jeszcze jedno ważne spostrzeżenie,Pani Krystyna Czubówna .Streszczenie szczegółowe powieści H. Sienkiewicza Quo Vadis e formacie pdf, barwnie opisującej zdobywanie Rzymu przez chrześcijaństwo.Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Quo vadis "Quo vadis"- streszczenie szczegółowe I. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Wymień charakterystyczne cechy cesarza Rzymu-bohatera powieści "Quo vadis": A) łagodny ,powolny ,małomówny B) spontaniczny ,uległy ,troskliwyQuo Vadis - Quiz - Test.. Cywilizacja rzymska stworzyła wiele: monumentalne pałace, amfiteatry czy akwedukty, system praw­ny, sztukę, religię.. Odpowiedz poprawna: d) - czytaj wyjasnienie.. Rozwiąż test!Quo vadis" to najbardziej znane dzieło Henryka Sienkiewicza, przetłumaczone na wiele języków i czytane na całym świecie.. Przy każdym pytaniu są cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawdziwaklasa 8 Lektury obowiązkowe "Quo Vadis?". !Trudny test z lektury Świtezianka, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. A jak było naprawdę?. TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. W domu Aulusów poznaje zakładniczkę ligijską, Ligię - Kallinę i zakochuje się w niej.. Arbitra elegancji potajemnie kocha niewolnica, Eunice.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Do Rzymu wraca Marek Winicjusz..

Struktura społeczna Quo vadis Sortowanie według grup.

a) Poppea Sabina b) Ligia Kallina c) Akte 2) Wybierz zestaw postaci historycznych: a) Św. Piotr, Eunice, Kryspus b) Św. Paweł, Neron, Akte c) Petroniusz, Neron, Poppea 3) Ochrzcił Chilona, pochodził z Tarsu: a) Św. Paweł b) Św.Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".. Niektórzy uważają, że właśnie za tę powieść jej autor dostał literackiego Nobla.. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Rozwiązanie.Interpretacja lektury Quo vadis jako konflikt dwóch światów.. Pytania i odpowiedzi 16 maja 2021 15 pytań na sprawdzian z "Balladyny" .11. a) ponieważ chciał zdobyć serce Ligii b) ponieważ chciał zrobić na złość Neronowi c) ponieważ po spotkaniu z św. Piotrem sam chciał się nawrócić d) został zmuszony przez Petroniusza 3) Dlaczego Poppea .Quo vadis - test wiedzy.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.d) do Francji i Belgii.. Którego z problemów nie porusza powieść "Quo vadis"?. A) walka pogan z chrześcijanami B) życie ludzi na wsi C) rządy Nerona D) perypetie miłosne Marka Winicjusza 12.. Czas na odpowiedź: 10 sekund..

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, co pamiętasz z lektury.

Udostępnij.. Jesteście prawdziwymi.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Quo VadisRozpocznij test.. Rozwiąż test!Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. pytanie 1 z 15.. Test składa się z 12 pytań.. 1) "Quo vadis" to a) Liryka b) Dramat c) Epika 2) Dlaczego Winicjusz przeszedł na chrześcijaństwo?. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Wymień cztery postacie fikcyjne z "Quo vadis".. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt