Uzasadnij tezę że zapotrzebowanie energetyczne organizmu zależy od wieku człowieka

Pobierz

Dzieje się tak dlatego, że organizmy ludzi dorosłych są już w pełni ukształtowane, a w przypadku młodzieży zachodzą intensywne procesy budowy własnych struktur.. 1.Zapotrzebowanie energetyczne zależy od stanu zdrowia człowieka ,ponieważ gdy osoba jest chora potrzebuje więcej substancji odźywczych i energetycznych aby wzmocnić swój organizm i doprowadzić do stanu w jakim było przed chorobą.dlatego,że czynności życiowe i procesy metaboliczne w młodym organizmie zachodzą intensywniej, np. synteza białek, które są składnikiem budulcowym organizmu, a w młodym wieku się rozwijamy i rośniemy, a do tego potrzebna jest energia.Czynniki, od których zależy zapotrzebowanie człowieka na energię.. Również nasze zapotrzebowanie na witaminy i inne składniki pokarmowe zmienia się wraz z naszym wiekiem, rozwojem.Biorąc pod uwagę wiek można z łatwością dojść do wniosku, że ludzie dorośli potrzebują zdecydowanie mniej białka i składników mineralnych takich jak choćby wapń, czy fosfor, niż młodzież.. min -1)-15 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 203 193 185 176 168 162b) Liczba mitochondriów zależy od - zapotrzebowania komórki / tkanki na energię (im większe zapotrzebowanie komórki, na energię, tym mitochondria są liczniejsze).. wiek Dzieci i młodzież potrzebują więcej energii do budowy i rozwoju organizmu niż osoby w wieku dojrzałym, u których tempo przemiany materii znacząco się zmniejsza..

masa ciała i wzrost Uzasadnij podając 1 przykład, że zapotrzebowanie energetyczne zależy od wieku człowieka.

Metabolizmem (przemianą materii) nazywamy wszystkie przemiany biochemiczne zachodzące w żywym organizmie, umożliwiające .. - Zapotrzebowanie energetycz - Pytania i odpowiedzi - BiologiaGrupa A | strona 2 z 2 8 Uzasadnij tezę, że zapotrzebowanie energetyczne organizmu zależy od wieku człowieka.. Uwaga, zapotrzebowanie kaloryczne wyrażone w kilokaloriach (kcal)Do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka niezbędna jest energia, której źródłem są posiłki.. Cechą charakterystyczną budowy komórek .Udowodnij, że warto uprawiać sport.. Układ nerwowy człowieka zużywa około 25% wytwarzanej w organizmie energii, a masa tego układu stanowi 1-2% masy ciała, co oznacza, że zapotrzebowanie na energię tkanki nerwowej jest znacznie większe niż innych tkanek.Temat: Zapotrzebowanie energetyczne człowieka.. Prawidłowe odżywianie powinno zaspokajać ilościowe i jakościowe zapotrzebowanie energetyczne organizmu i zawierać powinno następujące grupy składników: budulcowe, energetyczne, zapasowe, regulacyjne i oczywiście wodę .Niektóre z takich osób uzyskały wybitne wyniki sportowe, ze zdobyciem mistrzostwa olimpijskiego włącznie [Puni, Starosta 1979]..

Szacuje się, że w Polsce do 2030 r. zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrośnie o 57%.301 Moved Permanently.

P F Należy codziennie spożywać produkty pełnoziarniste.Nasze potrzeby pokarmowe są uzależnione od wielu czynników takich jak: -wzrost, -wiek, -płeć, -klimat, -tryb życia, -rodzaj wykonywanej pracy -stan zdrowia W wieku np. 8 czy 9 lat nie musimy spożywać tylu pokarmów, ile powinien jeść dorosły człowiek.. Od wielu lat ludzie przedstawiają zalety i wady uprawiania sportu.. Naukowcy opowiadają się za wykorzystaniem energetyki jądrowej, argumentują, że w najbliższym czasie na świecie jeszcze bardziej wzrośnie zapotrzebowanie na energię.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Dla każdego można wyliczyć zapotrzebowanie energetyczne organizmu.. płeć Mężczyźni zużywają więcej energii niż kobiety, nawet jeśli wykonują tę samą pracę.. Powinny one dostarczać zarówno paliwa umożliwiającego funkcje życiowe, jak i surowców koniecznych do naprawy i rozbudowy ciała.Wskaż fałszywe dokończenie zdania.. - od aktywności metabolicznej / intensywności metabolizmu komórki.Wyjaśnij, dlaczego nie wolno prowadzić samochodu po zażyciu leku o działaniu opisanym w tekście.. Nie należy często jeść warzyw.. Zapotrzebowanie energetyczne organizmu człowieka zależy od: wieku płci inteligencji klimatu pory rokuMaksymalne tętno zależy od wieku osoby poddającej się systematycznemu wysiłkowi fizycznemu (tabela 1)..

Zależy ono przede wszystkim od wieku, płci, aktywności fizycznej, stanu zdrowia i rodzaju wykonywanej pracy.

βακτήριον baktērion "pałeczka, laseczka") - grupa mikroorganizmów, stanowiących osobne królestwo.Są to najczęściej jednokomórkowce (choć istnieją też prymitywne formy wielokomórkowe), często tworzą kolonie i mają budowę prokariotyczną.Badaniem bakterii zajmuje się bakteriologia.. Kryteria wyodrębniania grup ludności w celu ustalenia całkowitego zapotrzebowania energetycznego człowieka 1. nginxPodstawowe paliwo organizmu człowieka czerpane jest z pokarmu.. Potrzeby pokarmowe ulęgają również znaczącym zmianom pod wpływem klimatu.Zapotrzebowanie na energie zalezy od wieku , masy ciała , ilości ruchu , rodzaju wykonywanej pracy , ewentualnych chorób np. cukrzyca , płci ,wzrostu , indywidualnego tempa metabolizmu .Dzienne zapotrzebowanie energetyczne zależy od: indywidualnego tempa metabolizmu, masy ciała, wzrostu, wieku, płci, poziomu aktywności fizycznej i stanu fizjologicznego (ciąża, okres laktacji).Plik uzasadnij że zapotrzebowanie energetyczne zależy od wieku człowieka.pdf na koncie użytkownika mollysaenz • Data dodania: 20 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.DYSKUSJA I ODPOWIEDZI..

Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Uzasadnij że zapotrzebowanie energetyczne zależy od statusu zdrowia człowieka poniżej.

Ilość dostarczanej w pożywieniu energii powinna być równa ilości energii zużywanej przez organizm na wszystkie jego potrzeby.1.29.. Tabela 1 Zależność maksymalnej częstości skurczów serca od wieku wg Andersena Wiek w latach Średnia maksymalna częstość skurczów serca (ud.. Zapotrzebowanie energetyczne dla wieku 13- 16 lat wynosi : Chłopcy ok. 3000 kcal Dziewczęta ok. 2800 kcal Click to BUY NOW!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt