Napisz zdania z czasownikiem have got

Pobierz

Mam dom z wielkim ogrodem.. Mam masło w lodówce.. I have got a sandwisch.Angielski Napisz sześć zdań z czasownikiem have got.. Test sprawdzający znajomość konstrukcji gramatycznej have got - zadanie składa się z 10 losowych pytań - ćwiczenia wyboru, uzupełniania, prawda/fałsz pobieranych z bazy ponad 50 pytań dotyczących konstrukcji z have got.. Polecenie mam takie : Z podanych zdań utwórz zdania przeczące i twierdzące i udziel krótkich odpowiedzi.. "Any" jakieś, żadne.. Mam biurko w moim pokoju.. Konstrukcję tą tworzymy następująco: Twierdzenie: I/you/we/you/they + have gotPytania i przeczenia z użyciem czasownika "to have (got)" Czasownik "to have (got)" tworzy pytania poprzez inwersję (przestawienie szyku)., np.: Has she got a cat?. Używamy go mówiąc o posiadanych rzeczach, cechach a także o członkach rodziny, znajomych.. …ale nie jest to coś co byśmy naprawdę usłyszeli na ulicy czy nawet w piśmie, brzmi to raczej dziwnie, dlatego odradzam.. Jest to czasownik specyficznym, ponieważ może pełnić dwie funkcje: czasownika głównego w znaczeniu mieć oraz czasownika posiłkowego.. Oni mają dobry pomysł.Napisz 12 zdań z czasownikiem have got.. Question from @Matematyczka2005 - Gimnazjum - Język angielskiQuiz - ćwiczenia z HAVE GOT.. Jeśli mówimy o posiadaniu czegoś używamy hale Got.. musieć (również odnosi się do potrzeby spełniania ważnego obowiązku..

mobile.Pytania z czasownikiem have got.

pytania + odpowiedzi: Have you got a mobile phone?. Po prostu zamieniamy have got na had got we wszystkich osobach.. mam 4 pomidory w kuchni.. (Jaki masz kolor piórnika?). Przeczenie z czasownikiem "to have (got)" tworzy się poprzez dodanie "not" bezpośrednio po nim, np.: I have not got a cat.. - Czy on posiada/ma dywan?. Napisz jak można zabezpieczyć się przed powodzią .. mam łóżko w sypialni.I have got a cat - ja posiadam kota 3 She has got ared dress - ona ma czerwoną sukienke 4.. Aby nabrać pełnej wprawy przepisz zdania z klucza odpowiedzi do zadania 3 właśnie z tymi skróconymi formami.Czasownik have jest jednym z pierwszych czasowników, które poznajemy w procesie nauczania języka angielskiego.. Yes, he: does.Formy skrócone bardzo często pojawiają się w języku mówionym i pisanym.. Czy ona ma różowy plecak ?Zdania należy uzupełnić odpowiednią formą konstrukcji "have got" - mieć, posiadać.. (Czy ona ma kota?). Przy tworzeniu pytań z have got nie używamy czasownika posiłkowego do.. Pomożecie mi napisać ?. (Jak wielu/dużo przyjaciół masz?). Tak jak w tytule.. >Użyj wyrazów z ramek A i B .. I have got a computer.- ja posiadam (mam) computer 8.. Moja siostra ma kilku przyjaciół.. Teoretycznie można używać.. They haven't got a new camera.Napisz zdania z czasownikiem have got wykorzystując podane wyrazy..

Napisz zdania twierdzące z czasownikiem have got .

Najpierw przyjrzymy się parze czasowników must i have to - po polsku obydwa znaczą "musieć", ale różnią się w sposobie użycia.. Czy on ma parasolkę ?. Ty masz kilka obrazków.. Zgłoś nadużycie!. 1 zdania twierdzące P have got, has got (3os.he/she/it) D Mamy nowy samochód I have got a.Ułóż 10 zdań z czasownikiem have got.. Pewnie już zauważyłeś, że wystarczy zmienić A lub I na APOSTROF, czyli tą małą górną kreseczkę.. Czy Basia ma zegarek ?. - Czy ty posiadasz/masz samochód?. play I must tidy my room.Napisz zdania twierdzące ( ) lub przeczące ( ) z czasownikiem can Brakujące słowoCzasownik 'to be' w czasie teraźniejszym - pytania Pytania z czasownikiem 'to be' tworzy się przez inwersję tzn. przestawienie: podmiot zdania, czyli kto albo co opisywane przez zdanie, zamienia się miejscami z formą czasownika 'to be' czyli am/is/are.A co z have got w past simple (czyli had got)?. Pytanie z have got tworzymy poprzez inwersję, czyli na początek zdania przesuwamy have.. Mam trochę pieniędzy.. By rozpocząć interaktywne ćwiczenia z HAVE GOT, kliknij poniżej "start quiz".CZASOWNIK HAVE GOT I HAS GOT Czasownik have got oznacza mieć.. 1 Zobacz odpowiedź HarleyQuinny HarleyQuinny 2.. Pomocyy .. Napisz zdania twierdzące z czasownikiem have got ..

A zdania są takie : Czy ty masz płytę CD ?

(Pan i Pani Dilks mają drogie auto /drogi samochód.). Może interesuje Cię: odmiana to be?3.. Mam jedną sukienkę w mojej szafie.. (Twój kot ma brązowe futro/ brązową sierść.). Czy ty masz książkę ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt