Tematy sprawdzianu lektury tajemniczy ogród

Pobierz

Wędrówka po mrocznych korytarzach 10.. Właśnie omawiam i ćwiczę na kartkówkę na jutro.. Ten test jest pomocny, jak ktoś sobie chce coś powtórzyć.. Losy Mary Lennox - Mary Lennox urodziła się w Indiach.Tuż po urodzeniu została oddana na wychowanie hinduskiej niani, która musiała spełniać każde jej żądanie.Podobne tematy: • Literatura dla dzieci i młodzieży • Tajemniczy ogród - streszczenie, plan wydarzeń • Dziewczynka z szóstego księżyca - streszczenie, plan wydarzeń, problematyka • Agaton Gagaton - streszczenie, problematyka • Oskar i Pani Róża - streszczenie,problematyka, charakterystyka OskaraTajemniczy ogród - lektury z omówieniem, szkoła podstawowa i gimnazjum .. Opinie klientów na temat produktu.. Uczniów podzieliłam na 3 grupy.Jedna z nich miała odszukać opis ogrodu po pojawieniu się tam pierwszy raz Mary, druga grupa odszukała ogród wiosną, a trzecia grupa ogród jesienią.Główne wątki Tajemniczego ogrodu, 1.. Wszystkie opinie.. W czasie jednej z rozmów przyleciał rudzik i usiadł na rękojeści szpadla Bena.Temat: '"Tajemniczy ogród" - opowieścią o przyjaźni, która odmieniła losy bohaterów.. Miejscem akcji jest przede wszystkim posiadłość Misselthwaite Manor w hrabstwie Yorskshire w południowo-wschodniej Anglii, należąca do Archibalda Cravena.. Akcja dwóch pierwszych rozdziałów .Tajemniczy ogród; cytaty z książki "Tajemniczy ogród" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Na świecie musi być oczywiście mnóstwo czarów - powiedział [Colin] pewnego dnia z powagą - ale ludzie nie potrafią ich rozpoznać ani ich odprawiać..

Rozwiąż test!Test z lektury Tajemniczy ogród.

Może na początek wystarczy mocno uwierzyć, ze stanie się coś dobrego i wtedy się spełni.Quiz Tajemniczy Ogród - Super Test.. Test ze znajomości lektury Tajemniczy Ogród autorstwa Frances Hodgson Burnett.. Odkopanie klucz 11.. Opublikowano: 11 luty 2010 | Drukuj | E-mail | Odsłony: 189940.. Spotkanie z Martą 7.. Wybierz sortowanie .. Powrót do Anglii.. Tajemniczy krzyk 9.. Chciała tylko wiedzieć, czy zna dzie się teraz między ludźmi miłymi, którzy będą dla nie grzeczni i pozwolą eOmawianie lektury rozpoczęliśmy od tytułu.. Ta zapewniła jej, wszystko, co dziecku potrzebne, oprócz ciepła matczynego serca.KONSPEKT LEKCJI 1 (45 minut) Temat: "Tajemniczy ogród" - Frances Hodgson Burnett.. Tagi dla tego testu: nauka,lekturaFajna lektura.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Jak dobrze znasz przygody Mary, bohaterki powieści Tajemniczy Ogród?. Społeczność .. Cele lekcji - poznasz najważniejsze wydarzenia z życia pisarki, - wykażesz się wiadomościami na temat lektury, - rozwiążesz krzyżówkę oraz test sprawdzający znajomość książki, - spróbujesz wyrazić swoje opinie oraz argumentować.Zobacz 12 odpowiedzi na pytanie: pytanie z lektury "tajemniczy ogród" 1. quiz ten sprawdza czy znasz lekturę pod tytułem,,Tajemniczy Ogód '' #lektura, #anime 271 x, 2017-05-22 17:24:041.. Wypełnij ten test, i sprawdź ile wiesz o Tajemniczym Ogrodzie #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #frances h. burnett, #tajemniczy ogród 944 x, 2017-11-22 11:59:44 0 0 Odpowiedz..

Mary nazwała swój ogród tajemniczym.

Rozmowa z wujem 16.. Moje wrażenia po lekturze.. Quiz w Poczekalni.. Test wiedzy z książki ,,Tajemniczy ogród" .Tajemniczy ogród - test znajomości lektury.. Uczniowie podczas czytania mieli zaznaczyć opisy miejsc zawarte w lekturze.. Wyślij zgłoszenie .W imieniu swojej klasy napisz zaproszenie skierowane do mieszkańców Tarnowskich Gór na spektakl "Tajemniczy ogród" Poprawne odpowiedzi (0-1) 1 Hodgson Burnett 2 c 3 b 4 c 5 b 6 c 7 c 8 b 9 b 10 c 11 zaproszenie musi zawierać: tytuł spektaklu, godzinę, datę, miejsce, informację kogo się zaprasza i kto jest autorem zaproszenia (dana .Zapytała Marthę o tajemniczy płacz w domu, ale dziewczyna jej nie odpowiedziała.. W tajemniczym ogrodzie 13.. Mary praktycznie nie znała swojej matki.. Zaprzyjaźniła się ze starym ogrodnikiem.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. Praca w ogrodzie 15.. Uporządkuj zdarzenia chronologicznie, dopisując odpowiednie cyfry w lewej kolumnie tabeli: .mała i inni o nie myśleli, sądziła zatem, że tak zawsze być musi.. Patixella 4 lata temu.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pamiętaj o pierwszoosobowej narracji..

Colin-syn pana Cravena 17.Tajemniczy ogród.

Okazuje się też, że tajemniczy ogród był ulubionym miejscem matki Colina i został zamknięty przez rozpaczającego po jej śmierci męża, a Ben mimo decyzji swego chlebodawcy stara się dbać o porastające go różane krzewy.Czas i miejsce akcji Tajemniczego ogrodu, Akcja właściwa powieści Frances Hodgson Burnett rozgrywa się w przeciągu kilku miesięcy (od wczesnej wiosny do jesieni) pod koniec XIX wieku.. Zawiera 16 pytań.. Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?. 0%Od 4 do 15 stycznia w Programie 1 można było słuchać fragmentów słuchowiska według powieści Frances Hodgson Burnett pt. "Tajemniczy ogród" w adaptacji Emilii Stawskiej i w reżyserii Jana .Lektury; Jak napisać .. Część 1.. Napisz opowiadanie o przygodzie Mary w czasie zwiedzania posiadłości na wrzosowiskach.. Zawiera nieodpowiednie treści?. :(" no i nie polecam bo z tajemniczego ogrodu dostałam ,3+, XD i tak nie polecam bo nawet jeżeli tysiące razy sprawdzi w lekturze to jak się odpowie poprawnie to moja mama mówi ,że maja to tajemniczy ogród jeżeli tego nie zrobisz na 45-45 to zabieram ci komurke na miesiąc.. Epidemia cholery i śmierć rodziców dziewczynki.. Rozdział 10. i taka rozmowa więc nie polecam :( .Tajemniczy ogród - Problematyka utworu Tytuł "Tajemniczy ogród" można rozumieć nie tylko w sensie dosłownym, jako dawno opuszczone miejsce, w którym przed laty wydarzyło się nieszczęście i do którego trudno dotrzeć, ale także - w wymiarze symbolicznym - jako obraz postaw głównych bohaterów.Tajemniczy ogród test Zobaczcie czy dobrze przeczytaliście lekturę!.

Test wiedzy online z lektury szkolnej.

Jak dobrze znasz przygody Mary, bohaterki powieści "Tajemniczy Ogród"?. Oznaczenia na marginesach i opracowanie na końcu książki ułatwiły mi przygotowanie do sprawdzianu z tej lektury.. Tylko.. Mary nie spodziewała się, że otwierając wielkie, brązowe drzwi, zobaczy za nimi coś takiego!. Gdzie wychowywała się Mary?. opis Mary Lennox z lektury pt. " Tajemniczy ogród " 2009-03-05 18:44:55; pytanie z lektury " tajemniczy ogród .Napisz kartkę z pamiętnika Mary, dotyczącą dowolnego wydarzenia z lektury.. Chodziła tam codziennie, wyrywała chwasty.. :) Pozdrawiam wszystkich, którzy to czytali.. :D. dodany: 2015-03-02 20:44:38, przez: GabrysiaSeriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda Psychologia.. PLANOWANIE PRZEDLEKCYJNE CELE: Uczeń: Rozumie pojęcie narracji,wskazuje rodzaje narracji, określa narrację występującą w lekturze, wskazuje elementy świata przedstawionego, wypowiada się na temat przeczytanej lektury, uzasadnia swoje zdanie, uważnie słucha wypowiedzi kolegów.Witam mam na jutro zadanie domowe napisac wypracowanie na temat lektury tajemniczy ogród DAJE NAAAJ PROSZE !. Skomentuj.. Podobne pytania.. 0 ocen | na tak 0%..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt